Fitness – jak wybrać dobrą siłownię?

Do wakacji pozostały niecałe dwa miesiące. To nadal wystarczająco dużo czasu, by zadbać o formę fizyczną. Wśród bogatej oferty klubów fitness i siłowni w Krakowie należy zastanowić się, gdzie będziemy trenować!

Siłownia a lokalizacja

To właściwie oczywistość – wskazane jest wybrać siłownię położona stosunkowo blisko miejsca zamieszkania czy pracy. Jeśli mieszkasz daleko od centrum miasta warto wyszukać klubu blisko dużego węzła komunikacyjnego, by dojazd był jak najbardziej ułatwiony i bezproblemowy. Wariant blisko pracy ma wiele zalet – dzięki temu łatwo wyznaczyć stałą porę ćwiczeń (przed lub pracy). To rozwiązanie pozwala także ominąć poranne korki i cieszyć się aktywnym porankiem.

Fitness – infrastruktura

Warto sprawdzić osobiście, co dane miejsca oferują w cenie karnetów. Odpowiedni, nowoczesny i bezpieczny sprzęt to podstawa. Różnorodność sprzętu gra ogromną rolę, bo urozmaicony i ciekawy trening jest najbardziej skuteczny. Dobre kluby powinny oferować różnorodne typy maszyn wielu producentów (każda firma specjalizuje się w danym typie urządzeń). Niektóre siłownie oferują dodatkowe usługi w ramach członkostwa w klubie. W Vitality Boutique można zrelaksować się w grocie solnej, saunie, a zbolałe ciało oddać w opiekę fizjoterapeutów. Ich ofertę można sprawdzić pod tym linkiem: http://www.vitalityboutique.pl/zajecia-grupowe/

Oferta treningowa

Nie zapominajmy o jednym z najważniejszych czynników, czyli o ofercie treningowej. Ważne, by siłownia spełniała oczekiwania i dbała o klubowiczów. Na swoich stronach internetowych krakowskie fitness kluby zamieszczają szczegółowe plany zajęć grupowych, często proponowane treningi są bardzo nowatorskie (np. spinning, czyli intensywny trening na rowerach stacjonarnych, HIIT, pilates). Jeśli zależy Ci na spersonalizowanym treningu osobistym należy zobaczyć, gdzie oferowane są jak najbardziej kompleksowe rozwiązania. W niektórych miejscach dobrany zostanie nie tylko program treningowy, ale także dieta.

Cena

To także oczywisty aspekt przy wyborze jakiejkolwiek usługi. Warto spędzić trochę czasu i porównać oferty klubów fitness z okolicy, zobaczyć które z nich oferują najwięcej za najmniej.

Wybór siłowni nie jest prosty, lecz przy odrobinie zaangażowania i zwrócenia uwagi na ofertę treningową, infrastrukturę i cenę z powodzeniem wybierzesz idealnie dopasowany klub fitness w Krakowie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *