Podsumowanie fazy pucharowej Finału Ligi Mistrzów Orlik Polska VI

Drugiego dnia Finału Ligi Mistrzów Orlik Polska rozgrywki rozpoczęły się z samego rana o godzinie 8:00 na Orliku w Łące.

Pierwszy ćwierćfinał rozpoczął się punktualnie a w czasie gdy boisko było jeszcze spowite w mgle.

img_20160925_080404

Jako pierwsi swój mecz rozegrały drużyny Genticus Białystok oraz FC Rzeszów.

Sporo emocji zaserwowali nam piłkarze w pierwszym ćwierćfinale. Do połowy utrzymał się wynik bezbramkowy, natomiast w drugiej połowie po zdobyciu przez bramki przez FC Rzeszów na niecałe 5 minut do końca trwało oblężeni ich bramki przez Genticus. Zakończyło się ono powodzeniem w ostatniej minucie meczu. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się 1:1. Awans do półfinału zapewniła sobie drużyna Genticus Białystok wygrywając pewnie konkurs rzutów karnych 3:1

« 1 z 2 »

Drugi ćwierćfinał to pojedynek odkrycia z małopolski Andrychów FC z zdobywcami brązowych medali z poprzedniego roku FCB Szczecin. Co prawda w grupie drużyna FCB nie zachwycała ale wszyscy mieli nadzieję że odrodzi się w meczu ćwierćfinałowym.  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1, ale już w 6 minucie drugiej połowy Kamil Kozłowski zdobył bramkę na 2:1 dla Andrychów FC, a 4 minuty później prowadzenie na 3:1 podwyższyli zawodnicy Andrychów FC. Do końca już wynik nie uległ zmianie i drugim półfinalistą została drużyna z Andrychowa.

Kolejny mecz to nie lada wyzwanie dla drużyny gospodarzy Dan Cake Polonia Rzeszów, którzy podejmowali obrońców tytułu drużyna ZZ Kadra Bielszowice. Pierwsza połowa oraz początek drugiej owocowała w bardzo ładne akcje z obydwu stron. Także wynik nie zawiódł kibiców, a ku ich uciesze to własnie drużyna gospodarzy na 10 minut przed końcem prowadzili 3:2. Kolejne 5 minut przeważała drużyna obrońców tytułu ale to drużyna Dan Cake Polonia Rzeszów po pięknym strzale z rzutu wolnego podniosła prowadzenie i na 4 minuty do końca prowadziła 4:2. Drużyna z Bielszowic próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania ale to zawodnicy z Rzeszowa po kontratakach zdobyli dwa szybkie gole i ustalili zaraz przed końcem wynik na 6:2, pokonując obrońcę tytułu.

« 1 z 2 »

W ostatnim ćwierćfinale drużyna ubiegłorocznych wicemistrzów, Albatros Ząbki, pewnie pokonała kolejnego reprezentanta małopolski Los Asfaltos 6:2.

Dzięki temu poznaliśmy komplet półfinalistów:

Genticus Białystok – Dan Cake Polonia Rzeszów
Andrychów FC – Albatros Ząbki

Przed pierwszym półfinałem w swoim kolejnym występie można było podziwiać Dawida Krzyżowskiego – Mistrz Polski Red Bull ¼ finalista ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii

img_20160925_124441

Pierwszy półfinał zapowiadał się bardzo emocjonująco.

Spotkały się w nim dwie drużyny, które nie miały słabszych momentów we wcześniejszych zmaganiach. Dodatkowym atutem gospodarzy na pewno byłą widownia, która stanęła na wysokości zadania i do końca meczu kibicowała swojej drużynie. Po pierwszej połowie Genticus Białystok – Dan Cake Polonia Rzeszów wynik wciąż był bezbramkowy, a co działa się później? Zobaczcie sami:

Dla niecierpliwych napiszę, że drużyna gospodarzy po zaciętej walce przegrała 1:2 z drużyną Genticus Białystok, która w ten sposób wywalczyła sobie miejsce w wielkim finale.

W drugim półfinale wystąpiła już ostatnia drużyna, z tych które stanęły na podium ubiegłorocznych finałów w Łącku.

Drużyna Albatros Ząbki zmierzyła się z reprezentantem małopolski, drużyna Andrychów FC. W pierwszej połowie zeszłoroczni wicemistrzowie zdobyli 3 bramki przy tylko jednej drużyny z małopolski. A jak potoczyła się druga połowa ? Zobacz sam 🙂

Dla niecierpliwych przypomnę, że drużyna Albatros Ząbki pokonała 6:2 Andrychów FC po zabójczym początku drugiej połowy gdzie szybko strzelili 2 bramki i kontrolowali przebieg spotkania do samego końca.

Czyli do zakończenia wielkiego finału pozostały nam dwa pojedynki:

Mecz o trzecie miejsce:
Dan Cake Polonia Rzeszów – Andrychów FC
Wielki Finał:
Genticus Białystok – Albatros Ząbki

Mecz o trzecie miejsce bardzo poważnie potraktowały obydwa zespoły. Co prawda drużyna Andrychów FC musiała rozgrywać drugi z rzędu, 40 minutowy pojedynek, ale mieli kilkanaście minut przerwy. Wystarczyło im to na pewno na pierwszą połowę. W piątej minucie drugiej połowy wynik meczu był wciąż remisowy, obydwie drużyny zdołały strzelić po jednej bramce. Jednak po zawodnikach z małopolski było widać trudy poprzedniego spotkania. Na 12 minut przed końcem wykorzystała to drużyna Dan Cake Polonia Rzeszów obejmując prowadzenie 2:1. Dwie minuty później gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:1 i rozpoczęli kontrolowanie przebiegu spotkania. Zawodnicy a Andrychowa próbowali jednak wykrzesać z siebie resztki sił i kilkukrotnie przeprowadzali ataki na bramkę rzeszowian. I udało im się dopiąć swego, na pięć minut przed końcem zdobyli kontaktową bramkę na 2:3, co było widać dodało im ogromnych ilości sił. Jednak drużyna Polonii Rzeszów bardzo szybko odpowiedziała na tą bramkę i niespełna minutę później było już 4:2. Ta bramka nie podłamała jednak zawodników z Andrychowa i chwilę później za sprawą Kamila Kozłowskiego, który w ten sposób strzelił swoją 12 bramkę w turnieju, doprowadził do wyniku 4:3.   Do końca meczu w tym momencie było 4 minuty, Zawodnicy Rzeszowa dzielnie bronili próbując od czasu do czasu przeprowadzić kontratak. Właśnie taki kontratak przyniósł ustalenie wyniku na 5:3 w ostatniej minucie meczu.

Tym samym drużyna Dan Cake Polonia Rzeszów pokonała Andrychów FC w stosunku: 5:3 i zdobyła brązowe medale Ligi Mistrzów Orlik Polska VI.

Pozostał teraz tylko ostatni mecz tego dnia 🙂

W wielkim finale spotkają się na przeciwko siebie:

Mecz jak na finał przystało posiadał dramaturgię, zwroty akcji i ogromną radość po zakończeniu spotkania. Wynik co prawda nie odzwierciedla zaciętości spotkania, ale na pewno obydwie drużyny zasłużyły na brawa za walkę i za poziom jakie reprezentowały. Zapraszamy do oglądnięcia w całości finału Ligi Mistrzów Orlik Polska VI.

Dla niecierpliwych, albo tych, którzy nie mogą oglądnąć naszej relacji przypomnimy iż drużyna Genticus Białystok wyszła na prowadzenie z Albatros Ząbki 2:0, ale reszta meczu należała już do wicemistrzów z poprzedniego sezonu, którzy ostatecznie po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonali przeciwników 6:2.

Po emocjach związanych z rozgrywkami przyszedł czas na część oficjalną, czyli wręczenie nagród i pucharów.

Przy tej okazji warto podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że te finały mogły się odbyć.

Dla przypomnienia relacja video z ceremonii wręczenia nagród Finał Ligi Mistrzów Orlik Polska VI.