W Anglii najciekawiej

Nie od dziś wiadomo, że najlepsza liga piłkarska znajduje się w Anglii. Tam narodził się futbol i tam mecze Premier League ogląda się naprawdę wspaniale. Naturalnie wpływ na to ma wiele czynników. Tam chociażby trafiają najdrożsi piłkarze świata. Liga angielska może zagwarantować najwyższe kontrakty, które wypłacane są w tygodniówkach.

Nawet bramkarz pierwszej ligi może spokojnie zgarnąć 200 funtów za siedem dni pracy, a przecież umowy podpisuje się z góry na kilka sezonów. Pod tym względem inne ligi są bardzo daleko z tyłu. Nieco lepiej wygląda sytuacja w Hiszpanii, ale z czołowych lig szczególnie słabo pod względem finansowym jest we Francji. Władze tego kraju nakładają bowiem coraz to wyższe zarobki na ludzi, którzy zarabiają najwięcej. Z tego względu praktycznie każdy zawodnik z Ligue 1 musi pięćdziesiąt procent swoich zarobków oddawać do skarbu państwa.

Liga francuska zrobiła się nieco bardziej popularna dopiero w ostatnich latach, a największy wpływ na to mieli wielcy krezusi z Kataru i Arabii Saudyjskiej, którzy pompują w tę ligę naprawdę ogromne petrodolary. Dzięki temu piłkarze nawet po oddaniu niezwykle wysokiego podatku mogą być zadowoleni z pensji. Wśród tych drużyn wymienia się obecnie Paris Saint Germain oraz AS Monaco i to one powinny w kolejnych latach walczyć o mistrzostwo kraju. Niestety dysproporcja pomiędzy tym duetem a pozostałymi drużynami jest tak duża, że wpływa to na emocje związane z piłką. Wszyscy bowiem ekscytują się tylko bezpośrednimi meczami pomiędzy tymi ekipami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *