Najlepsi piłkarze w Anglii

Nie od dziś wiadomo, że każdy zawodnik chce rywalizować w angielskiej Premier League. Ta liga jest najchętniej oglądana przez kibiców piłkarskich, tam znajdują się najlepsze drużyny i tam rywalizacja o mistrzostwo oraz pozostałe czołowe miejsca trwa naprawdę długo.

Liga angielska to prawdziwy raj dla każdego piłkarza, ale również wielki wysiłek. Łączy się to bowiem z grą niemalże co 3 dni na najwyższym poziomie. A każdy kto choć raz oglądał Premier League wie, iż nawet bramkarz pierwszej ligi może się nieźle napocić podczas zaledwie jednego spotkania.

Ciągła walka bark w bark, rywalizacja o pozycję, rajdy, sprinty, wślizgi – to nie jest liga dla płaczków, którzy upadają przy lekkim dotknięciu z przeciwnikiem. Dla nich lepsza byłaby liga francuska, gdzie jednak bardziej stawia się na technikę aniżeli na siłę.

Tam też z tego względu nie trafiają prawdziwi piłkarscy atleci, a raczej zwinni, mali i chudzi szybcy skrzydłowi, którzy swoimi akcjami czarują francuskie boiska. Podobnie sprawa ma się na Półwyspie Iberyjskim, z kolei do Włoch trafiają głównie gracze z zacięciem defensywnym. Tam narodził się bowiem futbol nastawiony na obronę, na 0 bramek z tyłu i możliwie najskromniejszą wygraną na przykład 1:0. Naturalnie wszystkich tych lig nie ma co porównywać do sytuacji w Polsce, gdzie poziom jest o kilka klas niższy. Efektem tego są katastrofalne występy naszych zespołów w europejskich pucharach i ponad 20-letni brak polskiej drużyny w najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie – Lidze Mistrzów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *